Czy mogę się już normalnie załatwiać?

Witam. W poniedziałek wyskoczył mi guzek wielkości pestki od wiśni przy odbycie. Poszłam wczoraj do chirurga proktologa. Został nacięty. Po zabiegu i przed ból niesamowity, ale wolałam naciąć żeby szybko się go pozbyć. Po zabiegu (wieczorem) i w nocy było trochę krwi, teraz już dużo mniej no i nie boli. Mam pytanie, bo niestety zapomniałam je zadać pani doktor. Czy mogę się normalnie załatwiać? Boję się żeby bakterie kałowe nie dostały się do krwi, żeby nie dostać jakiegoś zakażenia. Oczywiście domyślam się, że później należy się dobrze podmyć, ale czy jest możliwe przedostanie się bakterii do krwioobiegu? Z góry dziękuję za pomoc.

Może Pani normalnie korzystać z toalety, lecz proszę pamiętać o odpowiedniej higienie rany