Czy mogę się zaszczepić przeciw WZW B, jeśli mam Hashimoto?

witam mam planowaną operację usunięcia pęcherzyk z żółciowego,lekarz kazał mi zaszczepić na wzw b.Zapomnialam go spytac czy mogę się zaszczepić ponieważ mam hashimoto i boje sie zeby nie było rzutów choroby i zeby nie pobudzić układu odpornościowego.Co mam zrobić ?Proszę o odpowiedź czy to konieczność itd.

Lek. Paweł Szadkowski

Ch.Hashimoto nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia przeciwko WZW B