Czy mogę skorzystać z solarium biorąc te leki?

Witam. Zażywam propranolol I sertraline czy mogę korzystać z solarium?

Marek Kubiszewski Psychiatria

Sertralina nie powinna negatywnie wpływać na ekspozycję na promienie UV podczas rozsądnego korzystania z solarium. Ostatnio jednak dermatolodzy coraz częściej wyrażają pogląd, że korzystanie z solarium zawsze jest oznaką braku rozsądku ze względu na szkodliwy wpływ na proces starzenia się skóry i ryzyko transformacji nowotworowych. Zażywanie Propranololu może mieć zastosowanie w nadciśnieniu tętniczym i szeregu innych schorzeń internistycznych oraz neurologicznych, z których niektóre mogą stanowić przeciwwskazanie do korzystania z solarium.