Czy mogę starać się o dziecko mając cysty w piersiach?

Witam.Wykryto u mnie cysty w piersiach i mam w kwietniu mieć robioną biopsję mammotomiczną.Staram się o dziecko i nie wiem czy mogę nadal się starać czy czekać do kwietnia na biopsję i dopiero potem próbować dalej?Czy w ciąży można robić taką biosję?

Szanowna Pani, jeżeli biopsja będzie wykonywana pod kontrolą RTG to należy starania odłożyć do czasu biopsji. Jednakże na ogół jest wykonywana przy użyciu USG co nie jest przeciwwskazaniem. Serdecznie pozdrawiam