Czy mogę stosować syrop wykrztuśny?

Witam! Od 2 tygodni męczy mnie mokry kaszel. Dodam, że wcześniej byłam przeziębiona i nie palę. Z czasem kaszel stawał się coraz lżejszy jednak do dzisiaj nie przeszedł. Przy kasłaniu odkrztuszam flegmę, która bezustannie zalega w oskrzelach. Byłam u lekarza. Lekarz zalecił mi tygodniowy pobyt w domu, ale nie zdiagnozował nic specjalnego. Minął tydzień, a mi nadal towarzyszy kaszel z odkrztuszaniem flegmy. Jak sobie poradzić z mokrym kaszlem? Czy mogę stosować syrop wykrztuśny?

Lek. Paweł Szadkowski

Kaszel po infekcji wirusowej może utrzymywać się nawet kilka tygodni. Proszę się oszczędzać, pić dużo płynów i można stosować syrop lub inne preparaty wykrztuśne, a w razie nasilenia dolegliwości lub ich nie ustąpienia proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu.