Czy mogę stosować ten lek przy takim zapaleniu ucha środkowego?

Witam, mam dwa pytania. 3 tygodnie chorowałam na zatkane zatoki. Od 1,5 tygodnia miałam ostre zapalenie zatok, na początku leczyłam się przepisanymi lekami od lekarza, ale potem lekarz wdrożył antybiotyk bo bakteria przedostała się do ucha i okazało się, że mam ostre wysiekowe zapalenie ucha środkowego lewego. Laryngolog przepisał mi otovent. Czytając instrukcję, napisane jest że nie wolno stosować tego otovent w przypadku ostrego zapalenia ucha środkowego. Czy mogę go stosować pomimo że ten sam laryngolog mi go przepisał i skoro mam na diagnozie napisane „ostre wysiekowe zapalenie ucha środkowego lewego”? Moje drugie pytanie to - czy mogę już iść do pracy? zaznaczam, że pracuję w przedszkolu jako nauczyciel. Jeśli chodzi o moje dolegliwości: Ucho mnie trochę pobolewa, jest zatkane, mało słyszę, mam płyn wewnątrz ucha, nie czuje go prawie w ogóle, słyszę szum. Proszę o szybką odpowiedź Pozdrawiam

dzień dobry,

najlepszym wyjściem będzie wizyta stacjonarna u lekarza prowadzącego leczenie jeśli będzie długi czas oczekiwania na wizytę do lekarza laryngologa to proszę udać się do lekarza rodzinnego który wykona badanie oceni stan i zaleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam