Czy mogę szybko schudnąć?

Cześć ! Mam na imie Maja, mam 13 lat , 160 cm , przy czym ważę 60 kg. Jeszcze dwa miesiące ważyłam mniej. Raz w tygodniu biegam. Poza tym ćwiczę kilka razy w ciągu tygodnia. Biegam w miejscu, robię brzuszki, skłony itd. Nikt mi nie mówi, że jestem gruba ale to chyba dlatego, żeby nie było mi przykro. Moje koleżanki ważą mniej ode mnie i czuję się źle kiedy widze rozmiar S na ich bluzkach. Jedna z nich się głodziła, żeby schudnąc. Ja się bałam zagłodzić. Chciałabym schudnąć zdrowo 15 kg w ciągu dwóch miesięcy. Z góry dziękuje !

Witaj,

To, że jesteś "większa" od rówieśników nie znaczy wcale, że ważysz za dużo. Z pewnością dlatego nikt Ci nie mówi, że jesteś za gruba. Jesteś wysoka i jak na swój wzrost masę ciała masz prawidłową. Na pewno odchudzając się, a tym bardziej stosując głodówki możesz sobie tylko zaszkodzić. Po pierwsze - nie urośniesz więcej. A w dzisiejszych czasach nikt przecież nie chce być niski. Po drugie - po drastycznej diecie następuje efekt jo-jo i tyje się więcej niż schudło. Po trzecie - każda dieta rujnuje metabolizm jeśli nie jest prowadzona przez osobę wykształconą i posiadającą wiedzę na temat żywienia. To sprawia, że jeśli teraz już zaczniesz się odchudzać to jak będziesz starsza dużo trudniej będzie Ci schudnąć, a przytyć znacznie łatwiej.

Radzę Ci odżywiać się zdrowo - na pewno nie odchudzać. Zrezygnuj ze słodyczy. słonych przekąsek i napojów gazowanych, a jak najwięcej się ruszaj. Ruch poprawi Twoją kondycję - zarówno fizyczną jak i psychiczną. A tym, że koleżanki noszą rozmiar S w ogóle się nie przejmuj - przecież jeszcze rośniesz i Twój organizm się zmienia. Za 3 lata może się okazać, że i Ty będziesz nosić taki rozmiar. Choć moim zdaniem nie ma w nim nic fajnego, a zdrowy i ładny wygląd to na pewno nie wystające kości.