Czy mogę w ciąży stosować Niquitin?

Dzień dobry, mam pytanie jestem w 14tc, mam ogromny problem z całkowitym odstawieniem papierosów od których jestem uzależniona od 15 lat... Czy mogłabym na krótki czas, pare dni, tydzień wesprzeć się tabletkami z nikotyną typu niquitin? Z góry dziękuję za Odpowiedź
KOBIETA, 34 LAT 2 miesiące temu

Dobry wieczór.

Powinna Pani spróbować rzucić nikotynę bez pomocy nikotynowej terapii zastępczej.

Jeśli próba ta nie powiedzie się należy przed zastosowaniem preparatu w ciąży skonsultować się z lekarzem, najlepiej prowadzonym Pani ciążę który oceni stosunek ryzyka dla korzyści zdrowotnych.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk