Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę w ciąży stosować Żuravit?

Dzień dobry. Obecnie jestem w 29 tygodniu ciąży i mam cukrzycę ciążową ( 3x dziennie przyjmuję insulinę) niestety doszła mi infekcja dróg moczowych w aptece pani magister doradziła mi żuravit proszę o odpowiedź czy mogę bezpiecznie go stosować nie obawiając się o podniesienie poziomu cukru we krwi i czy jest bezpieczny dla dziecka
KOBIETA, 34 LAT 5 miesięcy temu

Negatywne skutki palenia u kobiet w ciąży

Niestety brakuje danych dotyczących stosowania preparatu "Żuravit" w okresie ciąży. Najlepiej więc skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Proszę tez pamiętać, że to suplement diety a nie lek.

Ponieważ w składzie preparatu "Żuravit" znajduje się wyciąg z żurawiny wielkoowocowej, warto zamiast po tabletki (a właściwie kapsułki) sięgnąć po sok żurawino. Obecnie jest on powszechnie dostępny w sklepach zielarskich i ze zdrową żywnością.

Będzie nie tylko chronił przed infekcjami dróg moczowych le również jest bogatym źródłem witamin A, C, z grupy B oraz kwasu foliowego i minerałów (w tym potasu, fosforu i żelaza).

Tutaj od razu zaznacze, że choć nie potwierdzono badaniami bezpieczeństwa spożywania soku żurawinowego w czasie ciąży, to nie istnieją też żadne doniesienia a jego negatywnym działaniu w tym szczególnym okresie.

Trzeba tylko pamiętać, by sprawdzać skład produktu, by nie okazało się, że zawiera on wodę, cukier i inne niepotrzebne dodatki.

Generalnie ziołolecznictwo dysponuje surowcami zarówno polecanymi jak i przeciwwskazanymi w okresie ciąży, dlatego wszelkie kuracje ziołowe w tym okresie najlepiej uzgadniać ze specjalistą.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl

0

Dzień dobry,

może Pani stosować ten suplement bez obaw o poziom cukru we krwi (żurawina może go nawet stabilizować) oraz bezpieczeństwo ciąży.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy