Czy mogę wezwać pogotowie do sąsiadki, u której podejrzewam psychozę alkoholową?

Czy mogę wezwać pogotowie do sąsiadki, u której podejrzewam psychozę alkoholową? Zakłóca spokój, ponieważ całą noc wykrzykuje wulgaryzmy albo woła kogoś, a mieszka sama. . Prawdopodobnie ma halucynacje. Co robić? Policja jest bezradna.

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna Pani poszukać kontaktu z kimś z rodziny. Osoba może być hospitalizowana w szpitalu psychiatrycznym bez swojej zgody jeśli zagraża swojemu życiu lub życiu innych. Samo krzyczenie słów w nocy może być niewystarczające, aby móc jej pomóc, bez jej woli leczenia.