Czy mogę wrócić do aktywności fizycznej?

Dzień dobry. 3.03 miałam stuczkę - uderzenie w tył mojego auta. Wszystko było dobrze do czasu, gdy zaczeła mnie boleć szyja. Pojechałam do szpitala okazało się, że mam lekki uraz kręgosłupa szyjnego. Zalecono mi nosić kołnierz miękki przez 10 dni brać Mydocalm. Po 6 dniach byłam na konsultacji ortopedycznej i przepisano mi ultrasonoforeze. Mija 10 dzień, nadal odczuwam lekki ból przy odginaniu. Czy mogę wrócić do aktywności fizycznej - biegania (ok. 10km). Może dobry byłby basen ? Dziękuję.

Dzień dobry,

przy urazie kręgosłupa szyjnego należy zachować szczególną ostrożność. Wzmożona aktywność fizyczna może nie ułatwić Pani rekonwalescencji, dlatego korzystniej byłoby zasięgnąć opinii w tej sprawie u źródła, czyli osoby, u której była Pani na konsultacji ortopedycznej (posiada ona pełniejsze dane na temat opisanego przez Panią zdarzenia). Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Pozdrawiam,
mgr Karolina Janion - dietetyk kliniczny