Czy mogę wykluczyć ewentualną ciążę?

Witam mam regularne miesiączki z chłopakiem uprawialiśmy seks z zabezpieczeniem (prezerwatywa)lecz podczas stosunku zsunęła się i oboje nie jesteśmy pewni czy stosunek był bezpieczny a mi się spóźnia miesiączka pobolewa mnie brzuch i do tego jeszcze przytyłam niewiele czy mogę wykluczyć ewentualną ciążę czy też nie proszę o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Aby wykluczyć ciążę, proszę wykonać test ciążowy, albo badanie betaHCG z krwi. Prezerwatywa nie daje stuprocentowej ochrony.