Czy mogę wykonać depilację przy raku skóry?

Dzień dobry. We wrześniu w wieku 34lat usunęłam zmianę na ręce, która okazała się być nowotworem podstawnokomórkowym (niewielka ranka, która nie chciała się zagoić). Usunięta została w całości z zapasem i lekarz uznał, że jestem już zdrowa. Chciałam zapytać czy w tej sytuacji decyzja o laserowej depilacji jest bezpieczna czy raczej powinnam zrezygnować z tego zabiegu? Pozdrawiam i dziękuje

W tym wypadku należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym. On powinien ocenić czy może Pani bezpiecznie poddać się zabiegowi depilacji laserowej.

Co do zasady nowotwory złośliwe oraz 5 lat okresu od wyleczenia są przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów kosmetycznych.