Czy mogę wypić lampkę wina po usunięciu ósemki?

Witam dzisiaj miałam włożoną tabletkę nipas po usunięciu 8 nie mam suchodołu tylko st4as nie bolało po wygraniu i moje pytanie czy mogę wypić lampkę wina gdyż z mężem idziemy na kolacje

Spożywanie alkoholu po ekstrakcji jest niewskazane. Alkohol powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co może skutkować krwawieniem. Ponadto może on opóźniać sam proces gojenia. Sięganie po alkohol w trakcie stosowania leku również jest niewskazane. Może on oddziaływać negatywnie i powodować zaburzenia jego wchłaniania. Lepiej wstrzymać się, by nie spowodować niechcianych komplikacji. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl