Czy mogę zachorować na AML?

Witam . Przyjmuje dwa leki , tritace 5mg i milurit 300mg. Dowiedziałem się , że istnieje bardzo istotna interakcja między tymi lekami , ktora może powodować leukopenie. Pytanie , czy moge przez to zachorować na AML ?

Lek. Paweł Szadkowski

Rzeczywiście, stosowanie razem leków z tych grup może skutkować wystąpieniem zaburzeń w morfologii krwi, w tym powodować leukopenię. Obniżony poziom leukocytów może sprzyjać infekcjom bakteryjnym. Nie ma to nic wspólnego z AML. Ostra białaczka szpikowa jest rozrostem nowotworowym w szpiku, niemającym związku z tymi lekami.