Czy mogę zachorować na raka jelita grubego?

Witam w maju tego roku miałam robioną kolonoskopię,badanie wyszło dobrze jednak wspomogłam się lekiem preciwbólowym Doreta, lekarze mnie zapewniają że to nie ma żadnego wpływu na badanie,dzisiaj powtórzyłam badanie niestety oczyszczenie jelita nie było zbyt dobre:( jednak lekarz nie widział żadnych zmian patologicznych ani polipów,sam mi powiedział że nie ma co męczyć już jelit kolonoskopię miałam robioną w tej samej przychodni tylko u innego lekarza,także sam się zdziwił że powtarzam badanie zapytałam się go o Doretę i też stwierdził że nie ma to znaczenia,chciałam jeszcze zaznaczyć że zrobiłam sobie badanie na krew w kale który wyszedł ujemny,także badanie na helicobacter pylori z krwi wyszedł ujemny (16)oraz badanie markeru nowotworowego CA-19.9 wyszedł dobrze 20.30.Być może jestem przewrażliwiona gdyż moja siostra zmarła na raka jelita grubego:( w wieku 36lat i może dlatego że jestem osobą niepełnosprawną bardzo proszę o odpisanie.

witam, myślę że faktycznie może być Pani przewrażliwiona, jeśli wszystkie wyniki są prawidłowe to naprawdę nie widzę powodu do zmartwień