Czy mogę zacząć brać tabletki antykoncepcyjne od trzeciego dnia cyklu?

Witam! Po raz pierwszy zacznę brać tabletki antykoncepcyjne. Dzisiaj mam 3. dzień miesiączki, czy mogę dzisiaj zacząć brać, czy muszę czekać miesiąc aż do następnej miesiączki?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Może Pani zacząć przyjmować tabletki dowolnego dnia cyklu. Jednak jeśli nie będzie to dzień 1., zabezpieczenie może nie być pełne przez pierwszy tydzień przyjmowania tabletek. W takim układzie należy w tym okresie (pierwsze 7 dni) wstrzymać się od współżycia lub stosować prezerwatywę.

Pozdrawiam serdecznie!