Czy mogę zajść już w ciążę?

Witam,
nazywam się Ania i mam 30 lat. Otóż 29 listopada poroniłam 7 tygodniową ciążę. Obeszło się bez łyżeczkowania i po tygodniu krwawienie ustąpiło. Od tego czasu kochaliśmy się z narzeczonym 3 razy bez zabezpieczenia.

Bardzo chciałabym być ponownie w ciąży. Mam już córeczkę 10 lat i poprzednia ciąża przebiegła pomyślnie.
Czy jest możliwe żebym zaszła teraz w ciążę? Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Po poronieniu, pierwsza owulacja pojawia się najczęściej po 2-4 tygodniach. Istnieje więc szansa, że jest Pani już płodna i może zajść w ciążę. Zazwyczaj, zaleca się jednak odczekanie 2-3 prawidłowych cykli (z miesiączkami) zanim rozpocznie się starania o ciążę po poronieniu. Daje się wtedy czas, aby organizm w pełni się zregenerował. Wcześniejsze zapłodnienie wiąże się z niewiele zwiększonym ryzykiem ponownego niepowodzenia, (choć oczywiście wielu kobietom udaje się szczęśliwie donosić ciążę również przy poczęciu niedługo po utracie poprzedniej).
Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie!