Czy mogę zajść w ciążę po stosunku seksualnym bez wytrysku?

Witam.

Zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne i pierwszą miałam wziąć 11 stycznia, a wzięłam 12 stycznia. Pytanie jest takie, że 28 stycznia współżyłamz chłopakiem bez zabezpieczania ale tez wytrysk był na zewnątrz, czy jest możliwość, że zajdę w ciążę?

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Takie jednodniowe opóźnienie rozpoczęcia zażywania tabletek antykoncepcyjnych nie wpływa na  skuteczność antykoncepcji. Dlatego też prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest u Pani takie, jaka jest ogólnie przyjęta skuteczność tej metody. Ryzyko zajścia  w ciążę jest tym bardziej małe, że nie doszło do wytrysku podczas stosunku.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o antykoncepcji hormonalnej.

Serdecznie pozdrawiam!