Czy mogę zajść w ciążę podczas dotykania ręką?

Proszę o odpowiedzenie na moje pytanie, bardzo się martwię. Ostatnio miałam miesiączkę 24.03.2010, a skończyła mi się po około 7 dniach (ostatnio mam dość nieregularne cykle). 04.04.2010, pieściłam się z moim chłopakiem, on podczas podniecenia miał wilgotne majtki dotknął ich, a potem za jakąś chwilę z zapomnienia dotknął moich okolic intymnych (ale miał suchą rękę).
Czy mogę zajść w ciążę? Proszę o odpowiedź, gdyż bardzo się martwię (jestem dziewicą).

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Proszę o odpowiedzenie na moje pytanie, bardzo się martwię. Ostatnio miałam miesiączkę 24.03.2010, a skończyła mi się po około 7 dniach (ostatnio mam dość nieregularne cykle). 04.04.2010, pieściłam się z moim chłopakiem, on podczas podniecenia miał wilgotne majtki dotknął ich, a potem za jakąś chwilę z zapomnienia dotknął moich okolic intymnych (ale miał suchą rękę).
Czy mogę zajść w ciążę? Proszę o odpowiedź, gdyż bardzo się martwię (jestem dziewicą).

Droga Pani!

Szansa zajścia w ciążę w wyniku opisanego kontaktu jest bardzo mała, prawie nie istnieje. Związane jest to z tym, że nie doszło do penetracji nasienia do Pani dróg rodnych. Nie ma również pewności, że były to Pani dni płodne. W razie gdyby miesiączka się spóźniała proponuję wykonać test ciążowy płytkowy z moczu dostępny w każdej aptece. Osobiście myślę jednak, że nie będzie on potrzebny.

Jednocześnie proponuję lekturę artykułu na temat fizjologii cyklu miesiączkowego, a także na temat pierwszego razu, które znajdzie Pani:
Wyznaczanie dni płodnych
Pierwszy raz
Naprawdę polecam te i inne artykuły w naszych portalach. Bardzo ważne jest by przystępować do współżycia płciowego z odpowiednią wiedzą i świadomością siebie. Należy pamiętać, że teoretycznie każdy kontakt seksualny może zakończyć się nieplanowaną ciążą. Staje się to problemem dla matki, ale też dla nowo poczętego dziecka. Proszę o tym pamiętać.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.