Czy mogę zamienić jednak gips na ortezę?

Witam, 10 dni temu spadłam z schodów, po wizycie na sorze i po zdjęciu rtf stwierdzono złamanie podudzia, łącznie ze stawem skokowym. Został założy mi gips przed kolano. Czy mogę zamienić gips na ortezę ? I czy w ortezę można stawać na chora nogę.

Stawać nie można ani w gipsie ani w ortezie

Zamienić gips na ortezę można ale zawsze istnieje ryzyko ewentualnego przemieszczenia sie odłamów złamania - dlatego zamianę bym proponował nie wcześniej niż po 3 tygodniach od założenia gipsu.