Czy mogę zamienić Mokobemid na jakiś inny lek?

Witam, mam 29l. Od wielu lat zmagam się z zaburzeniami depresyjnymi. Uczęszczam na psychoterapię podczas której wykryto również u mnie objawy fobii społecznej. By złagodzić objawy próbowałem leczenia farmakologicznego SSRI itp. Od kilku miesięcy stosuje Mokobemid, niestety ma szereg skutków ubocznych. Interesuje mnie czy można by ten lek zamienić na inny MAO np Selegilinę o ile stosuję się ją na FS. Być może ten lek będzie miał mniej skutków ubocznych.

Lek. Paweł Szadkowski

Oczywiście, że lek można zamienić na inny, musi to być jednak uczynione pod opieką lekarza psychiatry, który zaleci odpowiedni czas odstawiania starego leku i wprowadzania nowego.