Czy mogę zarazić kogo grzybiczym zapaleniem rogówki?

Mam amebowo grzybicze zapalenie rogówki. Lekarze mówią że jest bardzo zarazliwe i trudne do wyleczenia. Jak mogę kogoś zarazić i jak ktoś może to ode mnie załapać? Mam małe dziecko w domu które ciągle do mnie lgnie... Co robić? (biorę leki, kropie oczy 5x dziennie biodacyna, chlorheksydyna, amfoterycyna, tropicamidem i brolene)

Szanowna Pani, zarazić się można poprzez kontakt bezpośredni, dlatego bardzo proszę często myć ręce a najlepiej używać płynów odkażających