Czy mogę zastosować tabletki inne niż te przepisane przez lekarza?

Witam, W zeszłym tygodniu byłam pierwszy raz u ginekologa po przepisanie tabletek antykoncepcyjnych. Po kilku wizytach w aptece okazało się że przepisane mi tabletki są niedostępne( brak w hurtowni). Zostały mi zaproponowane inne o tym samym składzie mg. Czy bez problemu mogę zdecydować się na tabletki innej marki?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli tabletki mają ten sam skład, może je Pani używać zamiennie.