Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę zatruć się wodą z czajnika, do którego wpadła rtęć?

Witam. Błagam o pomoc. Zepsuł mi się termometr elektryczny więc użyłam starego rtęciowego. Pech chciał, że z włożonym poszłam zrobić sobie picie i mi pekł pod pacha. Szybko ssię rozebralam i termometr ostrożnie wyjełam. Nie pokaleczyłam się cudem, ale pech chciał, że strzepując z bluzy i koszulki wszystko wypadły wszystkie kulki rtęci. A najgirsze, że jedna wpadła do czajnika z wrzątkiem. Kiedy nalałam do szklanki wodę zobaczyłam tam kulke rtęci. W panice szybko wylałam to do zlewu a czajnik przeplukałam wodą i ponownie zagotowałam w nim wode. Kulki które leżały zebrałam na papier ręcznikowy i też wrzuciłam do zlewu. Pytanie czy mogę się zatruć rtęcią pijąc wodę z tego czajnika? Czy czajnik powinnam wyrzucić? Co z tymi kulkami. Wyrzuciłam je do zlewu i zlałam wodą. Wiem głupie ale człowiek w panice nie myśli. Kulki na szczęście zdążyłam zebrać zanim rozwaliły się na mniejsze części i nie znalazłam ich więcej. Największa kulka wpadła do czajnika. Czy jak się napiłam później herbaty to coś mi będzie?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Zatrucia grzybami - metody leczenia

W przypadku zatrucia grzybami może dojść do poważnego zniszczenia wątroby, a wtedy konieczne może być wykonanie dializy wątroby. Na czym polega taki zabieg? Wyjaśnia to toksykolog, dr Piotr Burda.

74 poziom zaufania

Szanowna Pani, jeśli w czajniku nie było już rtęci to szansa że dojdzie do jakiegokolwiek zatrucia jest mała, jednakże proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy