Czy mogę zmienić bez konsultacji z lekarzem godzinę przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Dopiero zaczynam brać pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych dwuskładnikowych pierwszą zazylam w 1 dniu okresu o 12:30 jednak 4 dnia pomylilam godzine i wzielam ja o godzine wczesniej natomiast piatego dnia wzielam o godzinie 14 czyli 3 h opoznienia. Czy jest zmiejszona ochrona? Czy moge teraz brac juz zawsze o godzinie 14 bo bardziej to wygodne?

Lek. Paweł Szadkowski

Może Pani brać już teraz tabletki o godzinie 14. Proszę starać się przyjmować tabletki o stałej porze. Ochrona nie powinna być zmniejszona.