Czy mogłam mieć niemy zawał?

Witam Cierpię od lat na nerwice lękowa indepresje. Kiedy objawy somantyczne utrudniają mi życie biorę pramolan.od dwóch lat jestem bez leków bo było lepiej natomiast żyje w mega stresie i nic nie wskazuje na to, żeby to się zmieniło. Do tej pory myślałam, że znam to wszystko natomiast zaczęło siw dziać cis dziwnego, jakieś trzy tygodnie temu obudziło mnie w nocy silne ullucie w sercu trwające chwile , następnego dnia bardzo słabo się czułam. Doszły zawroty głowy objaw, którego wcześniej nie miałam, jest to uczucie kolowrorka powtarzające się np. Podczas przeciągnięcia rano na łóżkiem, czy w sytuacji kiedy w ciągu dnia położę się na łóżko od razu kołowrotek powtarza się to od tygodnia plus źle samopoczucie... ilisg serca mam dopiero 26 czerwca jestem wystraszona i przerażona czy mogłam mieć niemy zawał?proszę o każda odpowiedź. Dziękuję
KOBIETA, 39 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry.

Prawdopodobnie nasiliły się objawy somatyczne z przerwania leczenia nerwicy lękowej.

Wątpię aby opisane objawy były wynikiem cichego zawału ale też nie można tego wykluczyć bez dokładnego wywiadu od pacjenta oraz badanie fizykalnego oraz diagnostyki.

Warto z konsultować swoje objawy z lekarzem pierwszego kontaktu lub rodzinnym który wykona podstawową diagnostykę EKG który da odpowiedź na Pani pytanie.

Również zalecenie o kontynuacji wizyty u lekarza specjalisty psychiatry który oceni stan Pani zdrowia i oceni objawy.

Warto wykonać diagnostykę laboratoryjną morfologia z rozmazem, glukoza, potas. magnez, sód, TSH, próby wątrobowe, , lipidogram, CRP.

Za nim obędzie się badanie USG serca proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu diagnostyki EKG i badania fizykalnego.

Pozdrawiam