Czy mogłam się zarazić odrą?

Dzień dobry W 1985 i 1992 roku byłam szczepiona p/odrze. Dziś w sklepie podeszła do mnie kobieta z Ukrainy żeby o coś zapytać . Nie kasłała nie miała kataru wyglądała na zdrowa. Boję się jednak że może być nosicielem wirusa Odry. Czy w przypadku zamienienia kilku słów może dość do zakażenia? Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie ma Pani pewności czy ta osoba z którą Pani rozmawiała była chora. Prawdopodobieństwo jest niewielkie.