Czy mogłam się zarazić wirusem HPV podczas badania ginekologicznego przeprowadzonego bez rękawiczek?
Czy mogłam się zarazicr wirusem HPV podczas badania ginekologicznego przeprowadzonego bez rękawiczek? Miałam robione usg dopochwowe, a pani doktor rozsmarowywała żel po głowicy dłonią bez rękawiczek. Wcześniej nie umyła rąk. Wszystko stało się za szybko, bym zareagowała, a poza tym na fotelu w takiej pozycji człowiek jest mniej asertywny. Teraz nie śpię ze stresu, że mogłam się czymś zarazić po poprzedniej pacjentce. Kobieta, 24 lata

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
W opisanej sytuacji nie powinno w żaden sposób dojść do zakażenia wirusem HPV.