Czy mogłam zajść w ciążę po pół roku po porodzie?

Witam jestem 6 miesiecy po porodzie nie karmilam piersia. Dostalam 3 ok 4-5dniowe miesiaczki nieregularnie. Teraz okres spoznia mi sie ok2 tyd. Uzywam z mezem prezerwatyw zadna nie pekla, robilam pare testow w tym strumieniowe i kazdy negatywny. Dodam ze przy pierwszej ciazy 2 dni po spodziewanej miesiaczce test wyszedl pozytywny. Czy moge byc w ciazy?

Witam

Żadna antykoncepcja nie daje 100% pewności iż do ciąży nie dojdzie zwłaszcza, że Pani organizm najwyraźniej wrócił do czynności rozrodczych po porodzie. W opisanej przez Panią sytuacji ryzyko ciąży jest jednak znikome. Sugerują to negatywne testy ciążowe oraz prawidłowe użycie prezerwatywy. Mimo to, jeśli jest coś, co Panią niepokoi, proszę zgłosić się do lekarza celem rozwiania wątpliwości i wykonania stosownych badań.

Pozdrawiam