Czy mogłam zajść w ciążę podczas dni niepłodnych?

W środę 27.01 skończyła mi się miesiączka, w niedzielę 31.01 kochałam się z moim narzeczonym bez zabezpieczenia oraz z wytryskiem we mnie. Mam mój cykl wynosi 28 dni, generalnie 3 nie jestem dniem płodnym, ale czy jest możliwość, że zaszłam w ciążę?

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!
W związku z tym, że Pani cykle są regularne i wynoszą zazwyczaj 28 dni rzeczywiście dzień Państwa stosunku płciowego prawie na pewno był dniem bezpłodnym. Istnieje oczywiście ryzyko tego, że tym razem owulacja nastąpi/ła wcześniej i doszło do zapłodnienia i ciąży. Aby się o tym przekonać należy wykonać test ciążowy z moczu. Najlepiej w 10 dobie po stosunku. Polecam artykuły o testach ciążowych oraz o objawach ciąży, a także inne równie ciekawe w naszym serwisie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.