Czy mogłam zajść w ciążę podczas pettingu, gdy partner miał na sobie prezerwatywę?

Witam, przez rok brałam tabletki antykoncepcyjne, jednak postanowiłam je odstawić, gdyż źle się po nich czułam. Miesiąc po odstawieniu lekarz ginekolog przeprowadził mi monitoring owulacji. 13 dnia cyklu stwierdził, że ten cykl będzie raczej bezowulacyjny, 20 dnia cyklu stwierdził jednak, że pęcherzyk pękł. Ok. 10 i 17 dnia cyklu uprawiałam petting, za każdym razem chłopak miał prezerwatywę. Przy pettingu 17 dnia niestety włożył swoje palce do mojej pochwy - było to już po jego wytrysku nadal w prezerwatywie. Twierdzi, że miał czyste ręce, ale ja boję się, że być może przypadkiem dotknął zewnętrznej powierzchni prezerwatywy i przeniósł w jakiś sposób plemniki do pochwy... Prezerwatywa była cała, ale martwię się... Czy istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

Lek. Marta Hat

Witam! Proszę się nie obawiać, ryzyko ciąży jest praktycznie zerowe. Nie ma możliwości, aby w opisanej sytuacji plemniki dostały się do dróg rodnych - poza naturalnym środowiskiem bardzo szybko wysychają. Jak wspominałam istnieje praktycznie 100% pewności, że nie jesteś w ciąży, ale jeżeli się niepokoicie można wykonać test ciążowy, który powinien być wiarygodny w terminie spodziewanej miesiączki (lub po 2 tygodniach od potencjalnego terminu zapłodnienia). Pozdrawiam