Czy mogłam zajść w ciążę pomijając krążek dopochwowy?

Witam, używam krążków nuva ring ponad pół roku po 7 dniowej przerwie powinnam zaaplikowac krążek w środę rano z nadmiaru pracy zapomniałam zaaplikowalam go w piątek rano tego samego dnia kochali y się bez zabezpieczenia. Dodam że od tygodnia mam straszne parcie na pęcherz. Jakie jest ryzyko że jestem w ciąży.?

Lek. Paweł Szadkowski

Zbyt późne założenie krążka może zmniejszyć ochronę antykoncepcyjną.