Czy mogłam zajść w ciążę przez to, że nie rozpoczęłam nowego opakowania?

Biore tabletki antykoncepcyjne.1 listopada zapomniałam wziąć 24 tabletkę.Powinnam ją wziąć o 23 ale wziełam w piątek o 8 rano. Według ulotki powinnam nie robić przerwy tylko zacząć kolejne opakowanie tabletek ale tego nie zrobiłam ponieważ nie miałam nowego opakowania. Dziś powinnam zacząć nowe opakowanie ale nie mam nowego opakowania .W dodatku w piątek kochałam się z moim chłopakiem z dodatkowym zabezpieczeniem. Mogłam zajść w ciążę przez to że nie rozpoczęłam nowego opakowania w piątek ? Czy jestem nadal chroniona przed ciążą skoro nie biorę tabletki antykoncepcyjne.Co powinnam zrobić w tej sytuacji ?

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro przestała Pani przyjmować tabletki antykoncepcyjne, nie jest już Pani chroniona i należy stosować inną metodę antykoncepcji. Od zapomnianej tabletki do jej przyjęcia minęło mniej, niż 12 h, więc nie powinno być powodu do niepokoju.