Czy mogłam zarazić córkę pasożytami?

Od kilku lat borykam sie z problemem pasozytów ( wykryto gliste ludzka ) Niejednokrotnie brałam leki przeciwpasozytnicze. Wiec powinno byc wszystko ok , lecz ja czułam ze tak nie jest. W trakcie ciazy miałam duzą anemie ,trafiłam na oddzial gin. zrobiono 3-krotne badanie w kierunku pasozytów i niestety było tak jak myslałąm , czułam....Podano mi zentel .TRadycyjnie powinno byc w porzadku lecz ja nie czuje róznicy.Moja córeczka ma 6 msc-y i cagle zyje w strachu ze mogłamJą zarazić.Prosze o porade
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Człowiek zakaża się przez spożycie pokarmów zanieczyszczonych jajeczkami z larwami. W jelicie cienkim larwy wydostają się z otoczki jaja, przebijają się przez ścianę jelita do naczyń krwionośnych, a następnie z krwią wędrują do oskrzeli i pęcherzyków płucnych. Odkrztuszane do jamy ustnej są połykane z plwociną i w ten sposób ponownie dostają się do jelit, gdzie dojrzewają w ciągu 2-3 miesięcy od zakażenia. Nie ma możliwości zarazić dziecka podczas karmienia czy porodu.