Czy mogłam zarazić się HIV?

Witam, we wrześniu odbyłam przygodny stosunek waginalny. Przez kilka sekund bez prezerwatywy na samym początku, później juz z. Nie byłam później chora, ale teraz mam dziwne objawy biały nalot na języku, jestem osłabiona, boli mnie gardlo i zatoki. Czy mogłam zarazic sie hiv? Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

W opisanej sytuacji moglo dojść do zakażenia, jednak opisane objawy pasują taze do infekcji wirusowej. Sugeruję kontrolę u lekarza.
Pozdrawiam

Po takim czasie na ewentualną ekspozycję jest odpowiedni czas na wykonanie badania w kierunku obecności wirusa. W celu wykluczenia tej obawy może się Pani zgłosić do punktu, w którym może Pani anonimowo wykonać badanie.
Bez najmniejszych problemów znajdzie Pani taki punkt, szukając w Internecie.