Czy mogłam zarazić sie HPV?

Witam! W 2017 wykryto u mnie zmiany w nabłonku szyjki macicy oraz zakażenie wirusem HPV typy: 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68. Przeszłam zabieg konizacji szyjki macicy w lutym 2018. Od około roku wyniki cytologii są poprawne, żadnych zmian. Czy w takim wypadku mogę nadal zarazić wirusem HPV, jeśli cytologia jest ok i nie mam objawów?? Dodam, że nie miałam żadnych kłykcin. Wirus został wykryty przez cytologię, która robię regularnie- zakażenie przebiegło bezobjawowo.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ginekologiem - specjalistą ginekologii onkologicznej.