Czy mogłam zarazić się wścieklizną od psa znajomych?

Witam. Od tygodnia zajmuje sie psem znajomych. Miałam kilka ranek na dłoniach po których lizał mnie pies, także polizał mnie w nos i usta. Zauwazylam ze nie bardzo chce pic wodę. Pies niebyłe szczepiony, czy moge zarazić sie wścieklizna?powinnam pojechać na szczepienie? Skąd mam wiedziec czy ten pies jest chory?

Lek. Paweł Szadkowski

Aby określić, czy pies ma wściekliznę, należy zbadać psa u weterynarza. Chory pies zazwyczaj zachowuje się inaczej, niż zwykle - najpewniej zauważyłaby Pani zmianę, skoro to pies przyjaciół.