Czy mogłam zaszkodzić dziecku, stosując ten krem w ciąży?

Witam jestem w 4 miesiącu ciąży i stosowałam raz w tyg. Krem mocznikowy pilarix z kwasem salicylowym. Niestety teraz dopiero doczytalam że nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży. Czy mogłam w jakiś sposób zaszkodzić dziecku?

Dzień dobry, reakcja skóry u kobiet ciężarnych na kremy ze składnikami aktywnymi nie jest możliwa do zbadania, ponieważ nie prowadzi się badań na kobietach ciężarnych. Stąd też na kosmetykach widoczna jest adnotacja, by nie stosować w czasie ciąży. Powinna Pani zrezygnować z takiej pielęgnacji.