Czy mogło dojść do zakażenia rany?

Dzień dobry, Obtarłam sobie stopy, na skutek czego powstał ogromny pęcherz na dużym palcu. Pęcherz pękł wczoraj, rana jest dość bolesna i zaczerwieniona. Zrobiłam opatrunek, aby móc założyć buty. Przy próbie zmiany opatrunku, zauważyłam że z rany saczy się płyn przypominający wodę, a palec jest lekko spuchnięty. Czy to normalny proces gojenia się, czy też mogło dojść do zakażenia? Zaraz po pęknięciu pęcherza oczyściłam ranę, później smarowałam ją kaktusem. Nie wiem, czy nie powinnam udać się do lekarza.

szanowna Pani jest to prawidłowy proces gojenia, nie rozumiem tylko dlaczego smarowała Pani ranę kaktusem