Czy mogło dojść do zapłodnienia jeśli pękła prezerwatywa?

Czy zajście w ciąże bez wytrysku jest możliwe? Prezerwatywa pękła podczas stosunku i po jakiś 3-4 sekundach mój partner wyciągnął penisa ze środka. Wydaje mi się, że było troszeczkę tego płynu, ale też nie za dużo. Potem poszłam się umyć wodą z mydłem przez kilka minut.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Oczywiście, że jeżeli nie było wytrysku bądź preejakulatu to nie powinno dojść do zapłodnienia.

Jednak jeżeli obecny był preejakulat to możliwe jest, że znajdowały się w nim plemniki, a tym samym mogło dojść do zapłodnienia.

Poprzez umycie nie można być pewnym, iż plemniki nie dostały się do dróg rodnych.

Pozdrawiam!