Czy mogły powstać u mnie hemoroidy?

Dzień dobry, Po oddaniu stolca od dwóch dni na papierze toaletowym dostrzegam małą ilość krwi i chwile po delikatnie pieczenie. Od dłuższego czasu zmagam się tez z zaparciami. Poza tym nie dostrzegam innych objawów. Kiedyś podczas depilacji miejsc intymnych zranilam się w okolicy odbytu. Czy mogą to być hemoroidy? Czy po prostu krew może być z niegojące się ranki. Mam 22 lata i w miarę aktywny tryb życia.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krew na papierze toaletowym, którą zauważyła Pani po oddaniu stolca może wynikać zarówno z choroby hemoroidalnej, jak również z niezagojonej ranki znajdującym się w okolicy odbytu.

Ciężko to ocenić na podstawie samego opisu, dlatego najlepiej by było, gdyby udała się Pani do lekarza zajmującego się diagnozowaniem chorób odbytu, który oceni daną sytuację i przekaże Pani dalsze zalecenia. Taką osobą może być proktolog bądź gastroenterolog. Jeśli terminy będą bardzo odległe, to w ostateczności można udać się do lekarza rodzinnego i poprosić o poradę.

Temat ten był często poruszany w naszym serwisie. Poniżej umieszczamy przykładowe pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-krew-na-papierze-toaletowym, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krew-na-papierze-toaletowym-po-wyproznieniu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krew-na-papierze-toaletowym-po-oddaniu-stolca.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.