Czy mój chłopak ma depresję?

Byliśmy z moim chłopakiem w związku przez 1,5 roku. Niestety ostatnio, trzy dni temu, on ze mną zerwał mówiąc, że potrzebuję samotności. Zrozumiałam to, oczywiście nie pogodziłam się z tym, ale cóż.

Jednak on zachowuje się jak gdyby nic - całuje mnie i przytula, ale ciągle powtarza, że dobrze mu gdy jesteśmy przyjaciółmi. Gdy pytam Go dlaczego tak się zachowuje odpowiada, że nie wie. Ostatnio na większość moich pytań odpowiada „nie wiem”. Ostatnio powiedział mi, że potrzebuje znajomych, ale chce samotności. Nie wychodzi z domu, jest apatyczny, obojętny niemal na wszystko, nie uczy się i mówi, że chciałby umrzeć. Bardzo się o niego martwię, nadal bardzo Go kocham!

Czy on może mieć depresję sezonową związaną z jesienią? Proszę o odpowiedź. Powiem jeszcze, że mój chłopak ma 17 lat. Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Proponuję, aby spróbowała Pani porozmawiać ze swoim chłopakiem, być może szczera rozmowa pozwoli na poznanie przyczyn jego zachowania. Jeżeli obserwuje Pani zmianę jego zachowania, to warto byc uważnym na to, w jaki sposób się zachowuje, etc. Być może pogorszenie stanu psychicznego ma związek z pogodą, niemniej jednak prószę postarać się poznać przyczyny jego zachowania.

Może Pani zaproponować mu również wspólny spacer, aby wyszedł z domu. Również wspólne wykonywanie zadań powinno korzystnie wpłynąć na jego funkcjonowanie.

Pozdrawiam