Czy mój chłopak ma depresję? Jeśli tak, jak mu pomóc?

Mój chłopak ma często myśli samobójcze, uważa, że nie ma po co żyć. Jak był mały, zostawiła go matka, ojciec też się od niego odwrócił, zostałam mu tylko ja i nasze dziecko. Często dziwnie się zachowuje, denerwuje się bez powodu i jest panicznie zazdrosny. Czy to objawy depresji, a jeśli tak, to jak mogę mu pomóc? Proszę o radę.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Witam!

U osób, które we wczesnym dzieciństwie doświadczają porzucenia, może wystąpić Zespół Stresu Pourazowego (PTSD), który w zdecydowanej większości przypadków współwystępuje z depresją. Nie mogę jednak stwierdzić, czy tak jest w przypadku Pani chłopaka. Diagnozę można postawić dopiero na podstawie badania w gabinecie psychologa bądź psychiatry.

Uważam, że powinna Pani namówić swojego chłopaka na wizytę u psychoterapeuty. Obawiam się, że sami Państwo nie poradzicie sobie z problemem. Niepokojące objawy mogą się nasilać, szczególnie w sytuacjach wzmożonego napięcia i mieć coraz bardziej szkodliwy wpływ na Państwa związek.

Psycholog, seksuolog oraz mediator i negocjator.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty