Czy mój drugi poród również powinien odbyć się przez cesarskie cięcie?

Dzień dobry, jestem aktualnie w 20 tyg ciąży i chodzi mi o poród. To jest moja druga ciąża. Pierwszy poród w 2015 r zakonczyl sie cesarskim cieciem (odklejanie się łożyska przy rozwarciu 9 cm). Wspominam caly porod bardzo źle, długo dochodziłam do siebie. Zastanawiam się czy ten poród powinien się odbyć przez cc czy sn... Czy fakt ze w kwietniu zeszlego roku miałam łyżeczkowanie macicy (martwa ciaża, bardzo krótko  mówiąc), a w październiku zabieg laparoskopii (duży torbiel na jajniku) powinien mieć wpływ na decyzję? Czy to są rzeczy które nie mają wpływu na kolejny porod?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wskazania do cięcia cesarskiego ustalane są dla każdej pacjentki indywidualnie. Te zabiegi o których Pani wspomina nie są bezwzględnymi przeciwwskazaniami do porodu siłami natury. Pozdrawiam.