Czy mój ojciec ma prawo wyrzucić z domu mnie i moją mamę?

Witam mam 20 lat :) Od ok 10 lat mój ojciec jest alkoholikiem i stosuje przemoc psychiczną wobec mnie i mojej mamy , nie chce podjąć sie leczenia. Miałyśmy wraz z mamą założoną niebieską karte , rok temu ojciec wyprowadził sie do swojej konkubiny w tym czasie dom który nam zostawił utrzymywałam wraz z mamą same. Po roku powiedział że wprowadza sie tu wraz ze swoją konkubiną bo będą mieli dziecko i mamy sie wyprowadzić. Dodam że mam jeszcze niepełnoletnią sioste i moi rodzice są dalej małżeństwem. Dom w którym mieszkamy nie istnieje nie ma go na mapach wybudował go mój ojciec na ''dziko'' Wszyscy jesteśmy zameldowany u babci który trzyma jego strone Prosze o rade co mamy w takiej sytuacji zrobić Czy ma prawo tu sie wprowadzić ze swoją konkubiną ? Czy może nas stąd wyrzucić ?

Szanowna Pani, myślę że jest to pytanie do prawnika, ja niestety nie znam odpowiedzi. Pozdrawiam