Czy mój partner może przyjmować te same leki, co ja przy zarażeniu grzybicą?

Witam, mam na imię Paulina i od 3 miesięcy leczę się na grzybice pochwy. Aktualne bioęe ketakonazol i lactovaginal oraz crotrimazolum w maści, oprócz tego używam plastrów evra . Mam pytanie, ponieważ współżyję ze swoim partnerem bez prezerwatywy i boję się,że go zaraziłam. a nawet wiem to. Jakimi lekami powinien leczyć sie mój partner?
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Pani partner może leczyć się w podobny sposób, co Pani. Może spróbować w domu zewnętrznego stosowania crotrimazolum w maści (2-3 razy dziennie, po dokładnym umyciu prącia, nakładać maść na zmienione chorobowo miejsca). Jeśli to nie pomoże np. w ciągu tygodnia, warto wybrać się do lekarza rodzinnego i poprosić o wypisanie doustnego preparatu ketokonazolu.

Proszę pamiętać, że antykoncepcja hormonalna, czyli np. plastry antykoncepcyjne, sprzyjają częstym nawrotom grzybicy.

Polecam artykuł: portal.abczdrowie.pl/grzybica-pochwy