Czy mój płód jest zdrowy?

Witam.

Mam pytanie, niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży, ale wcześniej w trakcie brałam tabletki antykoncepcyjny oraz różne tabletki przeciwbólowe. Dla mnie opóźnienie okresu nie było niczym dziwnym, bo wcześniej miałam takie problemy, że miałam czasami dwa miesiące przerwy w okresie.
Czy mój płód może być uszkodzony przez te tabletki?
Proszę o odpowiedz i dziękuję z góry.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Choć antykoncepcja hormonalna i leki przeciwbólowe (prócz paracetamolu) są niewskazane w ciąży, nikt nie odpowie na pytanie, czy po jakiejś ilości przyjętych z wymienionych środków wystąpią na pewno powikłania, czy też nie. Dlatego proponuję: poczekać cierpliwie na badania profilaktyczne i przedwcześnie, gdy nie ma żadnych podstaw, nie stresować się.

Polecam artykuły na ten temat w sekcji portalu ABCZdrowie: ciąża.

Serdecznie pozdrawiam!