Czy mój syn cierpi na lęk przestrzenny?

Bardzo prosze o pomoc!! Mam 2,5 letniego synka, jeszcze pare dni temu biegal przede mna po chodniku, bawil sie na placu zabaw jak inne dzieci.Od kilku dni trzyma sie mnie kurczowo za reke, jak wychodzimy nie zrobi ani jednego kroku sam. Jak raz go puscilam polozyl sie na ziemi i krzyczal ze nie moze sie ruszyc. Cos sie dzieje. Jak bylam mala to mialam lek przestrzenny, ktory obiawial sie tylko przy wejsciu do duzych pomieszczen. Czy moj synek cierpi na to samo? Czy powinnam isc z nim do lekarza?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuję kontakt z terapeutą integracji sensorycznej. Najlepiej aby był to też psycholog. Proszę zastanowić się czy dziecku nie przydarzyło się coś przykrego, jakaś stresująca sytuacji na dworze. Z pewnością wizyta u w/w lub lekarza może okazać się pomocna. Gdyby jednak okazało się iż jest to akrofobia czyli właśnie lęk przestrzenny to wymagane jest systematyczne leczenie.

Pani synek jest jeszcze bardzo mały. W opisywanej przez Panią sytuacji dobrym pomysłem jest wizyta u lekarza rodzinnego.
Proszę obserwować synka. Często dzieci w tym wieku są wrażliwe na różne sytuacje wokół a nie potrafią nazwać i wypowiedzieć swoich uczuć.
Gdyby nie było poprawy warto skorzystać z pomocy psychologa dziecięcego.
Taka współpraca z psychologiem dziecięcym umożliwi lepsze wniknięcie w świat Pani dziecka i ustalenie dalszego sposobu pomocy mu w poradzeniu sobie z trudnościami, których doświadcza.
Pozdrawiam