Czy mój syn ma ADHD?

Witam!

Od trzeciej klasy szkoły podstawowej zauważyłam, że mój syn stał się bardzo nadpobudliwy, zaczął mieć coraz większe problemy z koncentracją. Problemy w pisaniu i rozwiązywaniu zadań z matematyki! W czwartej klasie zgłosiłam syna do przychodni pedagogiczno-psychologicznej, gdzie stwierdzono, że syn potrzebuje zajęć dodatkowych, gdyż jest podejrzenie dysleksji! Syn chodził na zajęcia, które w niczym mu nie pomogły! W piątej klasie wydano opinię, że syn ma dysleksję! Mimo to ciągle są problemy, nadal jest bardzo nerwowy, ciągle dostaje w szkole uwagi, bo nie usiedzi na miejscu pięciu minut, komentuje wszystko, co omawiają nauczyciele, nie reaguje na uwagi nauczycieli! W domu jest ten sam problem. Kręci się w kółko, dokucza bratu, nie koncentruje się na zadaniach, tylko co chwilę wstaje i zajmuje się czymś innym, bierze coś do ręki i bawi się tym. Gdy zwracam mu uwagę, jest nerwowy i krzyczy! Jeżdżę z synem do neurologa ponieważ ma bóle głowy, miał zrobione badania EEG, tomografię komputerową, badanie słuchu i wzroku. Tylko w badaniu EEG wykazało, że ma niewielki odsetek fal wolnych, poza tym reszta badań jest prawidłowa! Po ostatniej rozmowie z pedagogiem szkolnym stwierdziła, że syn ma objawy ADHD!

Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam Panią!

Diagnoza ADHD jest dość skomplikowanym procesem i wymaga opinii kilku specjalistów. Tym bardziej, postawienie diagnozy na odległość nie jest możliwe. Zachęcałabym  Panią, aby umówiła Pani syna na wizytę u psychoterapeuty dziecięcego, najlepiej specjalizującego się w ADHD. Jeśli mieszka Pani w Warszawie, mogę polecić kilku specjalistów w tej dziedzinie. Proszę w tej sprawie skontaktować się z redakcją serwisu.

Objawy ADHD nie pojawiają się nagle. Jeśli do 3 klasy szkoły podstawowej zachowanie syna nie budziło Pani wątpliwości, przyczyna problemu może leżeć zupełnie gdzie indziej. Dlatego niezwykle istotna jest właściwa i kompletna diagnostyka. Z tego względu szczerze namawiam Panią do umówienia się na wizytę z psychoterapeutą lub psychiatrą dziecięcym, nawet jeśli wiązałoby się to z koniecznością dojazdu do innego miasta.

Pozdrawiam.